מה זה אב טיפוס?

מה זה אב טיפוס?

פיתוח מוצרים חדשים מכל סוג כרוך בביצוע של שלבים רבים המאפשרים להגיע מרעיון מופשט למוצר מוגמר. הדבר החשוב ביותר לקראת השלבים האחרונים בפיתוח מוצר הוא לוודא שהמוצר עובד כראוי, שניתן לייצר אותו באופן מסחרי ושהוא יביא תועלת לאלו שישתמשו בו. כדי לבחון זאת, חשוב לבנות אב טיפוס ראשוני, וכעת תוכלו להכיר מה זה בדיוק אב טיפוס וכיצד הוא יכול לסייע לכם לפתח מוצר מנצח.

לפני הכל – מה זה אב טיפוס?

מוצר אב טיפוסאב טיפוס הוא למעשה דגם ראשון למוצר תעשייתי המאפשר לבחון האם ייצור המוצר אפשרי וכדאי. הודות לבנייה של אב טיפוס, ניתן לענות על שאלות חשובות לפני שנכנסים לשלב של ייצור בקנה מידה גדול, כמו האם הוא פועל כמו שצריך? האם הוא משרת את המטרה לשמה הוא נוצר? האם ניתן לייצר אותו באופן יעיל מבחינת עלות החומרים?

באמצעות האב טיפוס ניתן לענות על השאלות הללו וגם לגלות ליקויים שדורשים תיקון ולא תמיד חושבים עליהם בשלב התכנון. הודות לשיפורים שמבצעים באב הטיפוס, ניתן להגיע למוצר מוגמר הפועל בצורה מיטבית ואפילו להתחיל ייצור בקנה מידה מסחרי עבור לקוחות פוטנציאליים.

 

 

כיצד מייצרים אב טיפוס?

ייצור של כל אב טיפוס מתחילה בשולחן השרטוטים, ויותר נכון בתכנות מיוחדות של עיצוב תעשייתי המאפשרות לעצב את האב טיפוס מהפרטים הקטנים ביותר ועד הפרטים הגדולים ביותר. כדי לייצר אב טיפוס יעיל, חשוב לקחת בחשבון גם את קנה המידה שלו לעומת המוצר הגדול; אב טיפוס של מוצרים גדולים לא יהיה כמו הגודל של המוצר המוגמר, אך הוא כן ידמה בצורה הטובה ביותר את התפקוד של המוצר הסופי.

כלומר, הגודל של האב טיפוס הוא לא תמיד הגודל של המוצר הסופי, אך התפקוד והמראה שלהם אמורים להיות זהים או לכל הפחות פרופורציוניים זה לזה. לאחר שמסיימים לתכנן את האב טיפוס, צריך לחשוב מאילו חומרי גלם צריך לייצר אותו וכיצד צריך להרכיב אותו. כיום מדפסות תלת ממד משמשות בבניה של אב טיפוסים רבים, אך מלבדן יש גם חומרי גלם מיוחדים שנועדו למטרה הזו, והמעצב התעשייתי, בשיתוף עם בית העסק, יחליט באילו חומרי גלם להשתמש בדיוק.

הודות לאב טיפוס, ניתן לגלות כאמור אילו שיפורים נדרשים במוצר הסופי וגם כיצד להקטין את גודל החלקים השונים של המוצר, כיצד לצמצם בעלויות הייצור ועוד. בנוסף, אב טיפוס מגדיל את הסיכויים לגייס הון עבור ייצור מסחרי, ולכן הוא חיוני עבור עסקים רבים.

ראו גם: מעצב מוצר מהנדס מכונות

חזרה אל: https://www.on-engineering.co.il

יתרונות החברה על המתחרים שלנו

קשר ישיר

קשר ישיר בין הלקוח לצוות הפיתוח.

יכולות ייצור

יכולות ייצור והתחייבות לייצור דגמים באחריות החברה ולא באחריות הלקוח.

תכנון ופיתוח

תכנון ופיתוח תוך עמידה בלוחות זמנים קצרים תוך התחשבות ביעדי הלקוח לתחילת שיווק המוצר שלו.

פרויקטים נוספים

הצג את כל הפרויקטים >

מוצרי צריכה

מעשנת בשר חכמה

מוצר זיהוי חכם לתוצגת מוצרים פיתוח הכולל עיצוב מוצר בשילוב מערכת IOT המקשרת ומזמינה חוסרים במלאי המוצג על המגש חזרה אל on-engineering.co.il

קרא עוד »
עיצוב ותכנון לנר חשמלי
זיווד אלקטרוני

עיצוב ותכנון לנר חשמלי

עיצוב ותכנון נר חשמלי המנוהל ע"י אפלקציה פיתוח עקרוני של לקוח אשר מומחה בעולם הנרות הגלובלי. הגיע אלינו עם רעייון המוכח בניסויים שבוצעו ע"י הלקוח.

קרא עוד »

לתיאום פגישת הכרות

בהקמת מוצר נדרשת מומחיות רבה בתחומים רבים. 

אצלנו באון הנדסה תמצאו את מעטפת השירות התומכת בכל מרכיבי המוצר.

בהקמת מוצר נדרשת מומחיות רבה בתחומים רבים. 

אצלנו באון הנדסה תמצאו את מעטפת השירות התומכת בכל מרכיבי המוצר.

לכל כך הרבה יזמים יש רעיונות טובים. אבל מה עושים עם זה? לאיפה מתקדמים מכאן?

כדאי לקרוא את הטיפים ליזם של און הנדסה שמלווה את הרעיון משלב הסקיצה ידנית ועד למוצר המוגמר

פטנט – מילת החלום.

אצלנו באון הנדסה נלווה אותך לאורך הדרך מהרעיון ועד לרשימת הפטנט.

שיווק – סוד ההצלחה.

אם תעשו את זה נכון תגיעו רחוק.

החברה מתמחה בשיווק בין-לאומי ומקומי, מפיקה סרטוניי מוצר ברמה הגבוהה ביותר בשוק.

היי, בואו נעבוד ביחד!

השאירו פרטים ונחזור אליכם

היי, בואו נעבוד ביחד!

השאירו פרטים ונחזור אליכם...