למה חשוב לעשות אב טיפוס ?

חשיבות אב הטיפוס

כאשר לממציא יש רעיון לפתח מוצר או רכיב חדש בשוק, הוא חייב לעשות אב טיפוס לפני שהוא ניגש לייצור ההמוני, זאת כדי להעביר את הדגם בחינות מעמיקות ברמות שונות. 

האב טיפוס בעצם הוא הדגם הראשוני של כל מוצר. הייצור נעשה כדי לבדוק אם המוצר הזה יכול לתפקד בצורה שמצפים ממנו. אם ניתן לשלב בו את כל התכונות והיתרונות שרוצים שהוא יכלול, ואם התפקוד שלו אכן יחולל את מה שהוא אמור לחולל. 

אב טיפוס כדגם של מוצר, מאוד שונה מהמוצר הסופי. מדובר על תהליך בו הוא עובר שיפורים ותיקונים שעולים במהלך בחינת אב הטיפוס. כך מגלים תקלות, או אפשרות לשינויים אשר יתרמו למוצר הזה ויהפכו אותו לשיווקי או יעיל יותר וכו'. לעתים הדגם, אב הטיפוס גם מיוצר בקנה מידה קטן מגודלו של עיצוב מוצר הסופי, כמו למשל האב הטיפוס של כלי רכב. ובכל זאת למרות השינוי בקנה המידה, ניתן יהיה לבחון את המוצר הסופי על פי העולה מאב הטיפוס. 

 

אב טיפוס- ככה בודקים פטנט או המצאה חדשה

אב-טיפוס הוא פריט אחד וכאמור, הוא עובר תהליך עד שהוא דומה למוצר הסופי שישוכפל לפיו. אב טיפוס מיוצר בדרך כלל בכלים של עיבוד שבבי כמו למשל כרסמת CNC, הדפסה תלת ממדית או באמצעים אחרים. המוצר עצמו סביר להניח, יגיע לפס ייצור המוני.

האב טיפוס צריך לתת להוגי הרעיון או ההמצאה מושג, האם הרעיון שלהם הוא בר ביצוע במציאות. האם הוא יכול להתנהג כמו שהם צופים ממנו, ואילו שינויים הם יכולים להכניס בו כדי שהוא יהיה מוצר מצליח בנישה שלו.

 

גיוס משקיעים להמצאה

כאשר לחברה יש רעיון להמצאה או פטנט כלשהו, היא תייצר האב טיפוס כדי לגייס משקיעים. היא תעשה זאת בפרזנטציה בהשתתפותם, תוך הצגת אב הטיפוס, דרך התפקוד שלו והיתרון הייחודי שבו.

אם אב הטיפוס אכן מציג מוצר חדשני נחוץ, ייתכן מאוד כי די בפרזנטציה זו כדי לגייס משקיעים שמאמינים במוצר. הרבה פעמים אב הטיפוס גם לא עשוי מהחומר הסופי ממנו יבנה המוצר, והוא נודע רק להדגמה שלו כאשר כמובן נבחנות התכונות של המוצר גם בחומר הגלם ממנו בסופו של דבר ייבנה המוצר.

יש אתרי גיוס המונים המציגים אב-טיפוס של המצאות או רעיונות ומבקשים מהגולשים להשקיע במוצר. יש אנשים שזה בהחלט מאתגר אותם והם רוצים להיות חלק מההשקעה החדשה. 

לחזרה לדף הבית

מידע נוסף

לתיאום פגישת הכרות

רוצה להתקשר ראשון – 0542-393-962

היי, בואו נעבוד ביחד!

השאירו פרטים ונחזור אליכם

היי, בואו נעבוד ביחד!

השאירו פרטים ונחזור אליכם...