מי עוסק בפיתוח מכונות

פיתוח מכונות

מי עוסק בפיתוח מכונות? בעולמנו אנחנו רגילים להיות מוקפים במוצרי צריכה שונים כגון מוצרי אלקטרוניקה וחשמל, מוצרי ריהוט , מוצרי מזון, מוצרים לבנייה וחמרי גלם . מוצרים רבים אלה נעשים על ידי מכונות. פיתוח המכונות ופיתוח היכולת הטכנולוגית של המכונות לייצר מוצרים, הוא השלב הראשוני בשרשרת שהוביל לבניית מוצרי הצריכה הרבים סביבנו  ולהופעתם בשוק הצרכנים.

אז מי עוסק בפיתוח מכונות?

מי שעוסק בפיתוח מכונות הוא מי שלמד הנדסת מכונות שהוא ענף בתחום ההנדסה שעוסק בתכנון, במחקר, בפיתוח ובייצור של מערכות מכניות, ומערכות אנרגיה כגון : כלי רכב, מערכות הפקת וניצול אנרגיה, מכונות למיניהן, מיזוג אוויר, רובוטים,מערכות אלקטרו מכאניות ומערכות אוטומציה.

מהנדס המכונות העוסק בהנדסת מכונות, מעורב בתחומי תעשייה וייצור רבים ומגוונים כגון ייצור מוצרי קונסטרוקציות ממתכת, מוצרי עיבוד שבבי, תחזוק ותכנון משאבות, מנועים ומדחסים וגם תכנון מערכות הידרוליות ופניאומאטיות ותחזוקתן.

אילו מוצרים ניתן לעצב?

מהנדס העיצוב מעורב בתהליך העיצוב של המוצר עצמו עוד הרבה לפני פיתוח המכונות עבור ייצורו ההמוני של המוצר החדש. שיווקו המוצלח של מוצר ממגוון מוצרי הצריכה הקיימים בשוק, תלוי בעמידה ברף מסוים של עיצוב .מעצב מוצר נדרש לעצב ולייצר מוצרים שהצרכנים יאהבו ,שחסרים בשוק, שנראים אטרקטיביים ויפים לרכישה ושהופכים למוצר נמכר במהירות .

מהו פיתוח מכונות?

כל פטנט עולמי חדש המופיע על המדף התחיל כרעיון במוחו הקודח של מישהו. כאשר יש רעיון טוב, אטרקטיבי וכזה שמצדיק פיתוח. את המענה מספקת חברה הנדסית האחראית על מתן מגוון שירותים כגון : פתרונות הנדסיים לפיתוח מוצרים, פטנט או יישומו של רעיון, וגם על תכנון מנגנונים של מערכות שונות, וכמובן פיתוח אב טיפוס, הערכת עלויות ייצור, הערכות תקציב ועוד.

בנוסף לכך תספק החברה ההנדסית שירות של עיצוב והדמיות המוצר, זיווד אלקטרוני ותכנון מארזים. זיווד מוקשח ואטום המתאים לדרישותיו של הלקוח. כמו גם תכנון וייצור המערכות להנעתם של המנועים וכן לבקרה ומערכות תוכנה.

תחום פיתוח המכונות נושק לתחומים נוספים גון הנדסת אלקטרוניקה, עיצוב תעשייתי ועוד. מהנדס המכונות נדרש לייצר כל מוצר שהוא חדשני, שנדרש לבנות ממנו אב טיפוס, וגם להעמיד אותו במבחנים ובסיומם לפתח את המכונה שתייצר אותו בצורה המונית.

את כל אלה התחילה המהפכה התעשייתית שהתרחשה במאה השמונה עשרה, ואכן נדרשו שנות דור שלם עד להגעה לעידן בו אנו חיים כאשר כמעט הכל נעשה על ידי מכונות וגם על ידי מחשבים ורובוטיקה מתקדמת.

 

מידע נוסף

לתיאום פגישת הכרות

רוצה להתקשר ראשון – 0542-393-962

היי, בואו נעבוד ביחד!

השאירו פרטים ונחזור אליכם

היי, בואו נעבוד ביחד!

השאירו פרטים ונחזור אליכם...