חמש תכונות שכל יזם צריך כדי להצליח

 

חמש תכונות שכל יזם צריך:

1: חריצות

 
כן, נתחיל מהתכונה הכי צפויה אבל זאת שלפעמים הכי נשכחת. כדי להתחיל עסק ולגרום לו להצליח צריך להיות חרוץ, מצטער כל האנשים שקוראים את הכתבה הזו וחשבו שרק בגלל שיש להם רעיון מגניב והם יודעים קצת לכתוב קוד אז הם בטוח יצליחו להפוך לעסק שמגלגל מליונים ומליוני אנשים משתמשים במוצר שלהם כל יום. המציאות היא שלרוב זה לוקח המון זמן להרים מוצר, ועוד יותר זמן להגיע לקהל היעד שלך ולגרום לו להשתמש ולחזור.
 
לרוב אנחנו שומעים או קוראים בעיתונים על חברות שהצליחו ונורא קל לנו להתעלם מהעובדה שככל הנראה החברה הזו קיימת מספר שנים לפחות ויש מצב טוב שהם נכשלו כמה פעמים בעבר ולקח המון זמן ( לפעמים שנים ) לפני שמישהו בכלל שם לב אליהם והם הגיעו לאיזה שהיא הצלחה.
 

לכן לפני שאתה חושב להרים עסק, תחשוב האם יש לך אופי לעבוד קשה ללא תגמול במשך זמן ממושך ולא לראות תוצאות בשטח, האם תמשיך לדחוף קדימה ולהאמין שתצליח או שתיכנע אחרי מספר חודשים ותעבור לדבר הבא?

2: אומץ

לרוב האנשים אין את האומץ לעזוב את העבודה הנוחה שלהם כדי לרדוף אחרי החלום. בכל זאת, יש משכנתא,יש ילדים והוצאות שנערמות ובלי העבודה הנוחה שלך איך תחיה? אולי הסיבה העיקרית שאנשים מוותרים על החלומות שלהם היא הסיבה שאין להם אומץ לקפוץ למים ולקחת סיכון. נכון הסיכוי שהמיזם שלכם יכשל ותישארו בלי כלום הוא גבוה, אבל לרוב אתם פשוט תחזרו לנקודת ההתחלה, יש אנשים שבשביל הסיכוי הנמוך להצלחה ולהגשמה עצמית מוכנים לוותר על חיים נוחים וקלים.

צריך אומץ כדי להגיד לאשתך או בעלך ״ אני מתפטר כדי להקים את החברה או העסק שתמיד חלמתי ״, להסתכל לילדים שלך בעיניים ולהגיד בלב שלמרות שזה יהיה קשה וכנראה הרמת חיים שלנו תרד לתקופה בלתי מוגדרת בזמן, בסופו של דבר אני אצליח והכל יסתדר.

3: יצירתיות

צריך להיות גמיש בחיים, יזמים מצליחים יודעים שלרוב הרעיון המקורי שלהם לא בדיוק יתממש לפי החזון שלהם וצריך להיות גמיש ויצירתי כדי לקבל את זה ולדעת לחשוב על פתרונות מחוץ לקופסא כדי להמשיך להתקדם קדימה ולא להיגרר לכשלון.

ישנם אנשים שנלחצים שדברים לא קורים לפי התוכנית שלהם וברגע שזה קורה, וזה אכן קורה לכל חברה או מיזם, הם פורשים ומתרצים את זה בעובדה שהתוכנית לא עבדה וכו. אנשים שמצליחים מבינים שהדרך להצלחה בנויה מהרבה מהמורות בדרך ולא תמיד מה שחשבת בהתחלה זה מה שיקרה בסוף, תפעיל את המוח היצירתי שלך, תתגבר על האתגרים.

4: לדעת להיכשל

אולי התכונה הכי חשובה בכל הרשימה הזו. יזמים מצליחים נכשלו בחיים, ואפילו נכשלו רוב הפעמים. לדעת להרים את עצמך מהרצפה אחרי כשלון זו תכונה ששמורה רק לטובים ביותר. רוב האנשים יכשלו, יאספו את הדברים שלהם וילכו למה שהכי בטוח בשבילם שבמקרה של עסקים זה למצוא עבודה נוחה וטובה בלי הרבה סיכונים והרפתקאות.

יזמים מצליחים רוב הזמן נכשלים, הם יודעים שזה חלק מהתהליך ולרוב לומדים יותר מכשלון מאשר הצלחה.

אני גם למדתי את השיעור הזה על בשרי שהקמתי כמה וכמה מיזמים ועסקים שלא צלחו לאורך השנים. הסטארטאפ הנוכחי שלי The Awesome Daily שבו אני מכהן כמנכל, כבר קיים מספר שנים ואני יכול להגיד שהוא נראה כהצלחה לאחר שהצלחנו להגיע ליותר מ30 מליון אנשים ברחבי העולם בזמן יחסית קצר. דברו איתי עוד כמה שנים ונראה עד כמה.

5: סבלנות

התכונה שאני הכי אוהב, אולי כי יש בי ממנה הכי הרבה. להרים עסק זה לא קל וזה לוקח לרוב הרבה זמן, החברות והמוצרים שתוך כמה חודשים מגיעים להצלחה מסחרית גדולה הם ספורים ולרוב זה לא קורה במציאות. צריך לעבוד קשה יום יום ולדחוף כל יום לעבר המטרה עד שהיא תגיע.

האם אתה מסוגל לעבוד שנתיים על מיזם שההצלחה לא נראת באופק? אם ענית על השאלה הזו עם התשובה ״ לא נראה לי ״ כנראה שיזמות זה לא בדיוק בשבילך.

לאלה שיש חמש תכונות שכל יזם צריך שדיברנו עליהם למעלה ועוד הרבה אחרות בנוסף לסבלנות, יש סיכוי טוב להצליח.

עכשיו כל מה שנשאר לכם זה לחשוב על הרעיון הגדול הבא ולצאת לדרך, אני מאחל לכם בהצלחה.
 
 
חזרה אל און הנדסה

מידע נוסף

לתיאום פגישת הכרות

רוצה להתקשר ראשון – 0542-393-962

היי, בואו נעבוד ביחד!

השאירו פרטים ונחזור אליכם...

היי, בואו נעבוד ביחד!

השאירו פרטים ונחזור אליכם