מעצב תעשייתי

מה דרוש כדי להיות מעצב תעשייתי?

תחום העיצוב חולש על תת תחומים רבים שניתן ללמוד באופן מקצועי – החל מעיצוב חזותי, דרך עיצוב גרפי ועד לעיצוב תעשייתי. התחום האחרון הפך להיות אחד התחומים המבוקשים ביותר כיום, ועבור אלו שיש להם תשוקה למקצוע, ניתן לקבל השכלה מתאימה ולהגיע רחוק בתחומי תעשייה רבים.

עיצוב מוצר תעשייתי

מה זה בדיוק עיצוב תעשייתי?

העיצוב תעשייתי עוסק בפיתוח ועיצוב של מוצרים החל מהשרטוט הראשוני ועד למוצר המוגמר שאמור לצאת לשוק. ההבדל בין תחום העיצוב התעשייתי ובין תחומי עיצוב אחרים הוא בפרקטיקה. בעוד שמרבית תחומי העיצוב עוסקים בעיצוב ויזואלי, עיצוב תעשייתי מתחיל בעיצוב חד ממדי ומסתיים בעיצוב תלת ממדי של מוצר שאמור להיות בשימוש.

כדי להגיע לשלב של עיצוב מוצר, מעצב תעשייתי יצטרך לתכנן את המוצר שהוא צריך לעצב תוך התחשבות בעלות הייצור של המוצר הסופי, הפרקטיות של עיצוב המוצר וחומרי הגלם שצריכים להרכיב את המוצר המוגמר. אם העיצוב התבצע כהלכה, ניתן יהיה לייצר את המוצר בקנה מידה תעשייתי ולספק לצרכנים מוצר חדשני ומהפכני שמעולם לא היה קיים, או מוצר שמהווה פיתוח של מוצר קיים.

מי יכול להיות מעצב תעשייתי?

כמו בכל תחום לימודים אחר, התנאי הראשוני ללימודי עיצוב תעשייתי הם תשוקה לנושא. לימודי עיצוב תעשייתי הם אינם פשוטים וכוללים בתוכם תת תחומים רבים, ולכן חשוב שיהיה דחף ללמוד את המקצוע.

מעבר לכך, חשוב שלאלו הלומדים עיצוב תעשייתי יהיו יכולות לפתח רעיונות ולדמיין כיצד אמור להיראות מוצר מסוים בשלב הסופי של התכנון שלו. כדי לעסוק בתחום העיצוב התעשייתי באופן רשמי, צריך לרכוש השכלה באחד המוסדות המציעים לימודים בתחום הזה.

בכל מוסד עם מסלול לימוד של עיצוב תעשייתי יש תנאי קבלה שונים, ולכן חשוב לבדוק מהם אותם תנאים לפני שמנסים להתקבל למוסד כזה או אחר. ישנם מוסדות עם מסלולי לימוד של הנדסאי לעיצוב תעשייתית הנמשכים כשנתיים וחצי וישנם מוסדות המציעים מסלול תואר ראשון בלימודי עיצוב תעשייתי.

במרבית מסלולי הלימוד סטודנטים יצטרכו להציג פרויקט גמר של מוצר מסוים שהם חשבו עליו למטרה מסוימת. לאחר לימודי הנדסאי בעיצוב תעשייתי או תואר בעיצוב תעשייתי ניתן למצוא עבודה במגזר הפרטי, במגזר הביטחוני או לפצוח בדרך עצמאית כמעצב תעשייה ולפתח מוצרים חדשניים שונים.

תחום העיצוב התעשייתי מתפתח ללא הרף וישנה דרישה גוברת לאנשים עם השכלה רשמית בתחום. כדי לעסוק בתחום חשוב שתהיה השכלה או הכשרה רשמית בעיצוב תעשייתי, מה שניתן לקבל במוסדות מוכרים רבים ברחבי הארץ שיעניקו לכם מקצוע לחיים.

ראו גם: אב טיפוס | מהנדס מכונות

לחצו על הקישור על מנת לקבל שירות של ייעוץ הנדסי

מידע נוסף

לתיאום פגישת הכרות

בהקמת מוצר נדרשת מומחיות רבה בתחומים רבים. 

אצלנו באון הנדסה תמצאו את מעטפת השירות התומכת בכל מרכיבי המוצר.

בהקמת מוצר נדרשת מומחיות רבה בתחומים רבים. 

אצלנו באון הנדסה תמצאו את מעטפת השירות התומכת בכל מרכיבי המוצר.

לכל כך הרבה יזמים יש רעיונות טובים. אבל מה עושים עם זה? לאיפה מתקדמים מכאן?

כדאי לקרוא את הטיפים ליזם של און הנדסה שמלווה את הרעיון משלב הסקיצה ידנית ועד למוצר המוגמר

פטנט – מילת החלום.

אצלנו באון הנדסה נלווה אותך לאורך הדרך מהרעיון ועד לרשימת הפטנט.

שיווק – סוד ההצלחה.

אם תעשו את זה נכון תגיעו רחוק.

החברה מתמחה בשיווק בין-לאומי ומקומי, מפיקה סרטוניי מוצר ברמה הגבוהה ביותר בשוק.

היי, בואו נעבוד ביחד!

השאירו פרטים ונחזור אליכם

היי, בואו נעבוד ביחד!

השאירו פרטים ונחזור אליכם...