מה תפקידו של מהנדס קונסטרוקציה?

מה תפקידו של מהנדס קונסטרוקציה? בישראל יש תנופת בנייה חסרת תקדים, וכיום ניתן לראות מבנים חדשים הנמצאים תחת בנייה כמעט בכל מקום אליו נוסעים. בשל תנופת הבנייה בארץ וגם בעקבות פרויקטים לשיפור ושיקום מבנים, ישנה חשיבות עצומה לצוותי בניה הכוללים, בין היתר, מהנדס קונסטרוקציה.

מה זה מהנדס קונסטרוקציה?

מהנדס קונסטרוקציה, או בשמו הנפוץ יותר – מהנדס בניין, הוא אדם בעל השכלה בהנדסה אזרחית עם התמחות בהנדסת בניין. כדי לעסוק בתחום הזה, חשוב לקבל רישיון ממשרד התעשייה והמסחר וכן להיות רשום בפנקס המהנדסים והאדריכלים.

מה תפקידו של מהנדס קונסטרוקציה: במה עוסק מהנדס קונסטרוקציה?

מנהל קונסטרוקציהההגדרה היבשה של מהנדס בניין היא אדם המבצע תכנון הנדסה של מבנים שונים, לרבות מבני ציבור, מבני תעשייה, מבנים מסחריים ועוד. במרבית המקרים, מהנדסי בניין יבחרו בתחום התמחות מסוים שהם יעסקו בו לאורך שנות העבודה שלהם.

מעבר להגדרה היבשה של מהנדס קונסטרוקציה, התפקיד שלו הוא להיות בקשר עם האדריכל של הבניין ולבחון כיצד ניתן ליישם את תכניות העיצוב שלו. במהלך העבודה שלו, מהנדס בניין יבדוק את תנאי השטח באזור המיועד לבנייה, מהן תקנות הבנייה באזור המיועד, אילו כוחות פיסקליים יפעלו על הבניין העתידי ועוד.

לאחר שמהנדס קונסטרוקציה מסיים לבחון את כל הגורמים הללו וקובע אילו חלקים בתכנון של האדריכל דורשים תיקון, ניתן להוציא לפועל את עבודת הבנייה. מעבר לתכנון של מבנים, מהנדס בניין מפקח גם על עבודתו של קבלן העבודה על מנת לוודא שהוא מוציא לפועל את התכנון כפי שנקבע.

לפני שמהנדסי קונסטרוקציה מקבלים אחריות של תכנון קונסטרוקציה, מבנים ופיקוח על עבודות בנייה, הם עוברים מספר שנות הכשרה והתמחות המקנים להם את הידע והניסיון הנדרשים בתחום. הניסיון המעשי בתחום הבנייה הוא קריטי מפני שהוא מקנה למהנדס את הידע הנדרש כדי לתכנן מבנים בטיחותיים, אסתטיים וראויים למגורים או עבודה.

לאחר שמהנדס קונסטרוקציה רוכש את הניסיון הנדרש לו, הוא יכול לייעץ לאדריכלים ולקבלנים כיצד לבנות מבנים שונים תוך התחשבות בכל הגורמים הנחוצים. לאור הידע והניסיון שיש לקבלנים מהסוג הזה, הם יכולים לעצור תהליכי בניה שמתגלים כלקויים וגם לתת הוראות על שינויים בתכניות הבנייה לאחר בחינה שלהן. אם כן, אחד התפקידים החשובים ביותר של מהנדס קונסטרוקציה הוא לוודא שמבנים שונים הם בטיחותיים ועומדים בכל התקנים הנדרשים על פי חוק למבני מגורים, כגון חוזק המבנה, סינון רעשים, סינון אבק וכדומה.

תעשיית הבנייה הולכת וגדלה מדי שנה, ולכן חשוב שיהיו מומחים בתחום שיוכלו לייעץ כיצד לבנות מבנים חדשים. מהנדסי קונסטרוקציה הם בעלי תפקיד חיוני בהקמת מבנים, והודות להם ניתן להקים בישראל מבנים מסוגים רבים המשרתים את תושבי המדינה.

ראו: אב טיפוסעיצוב תעשייתי

מידע נוסף

לתיאום פגישת הכרות

רוצה להתקשר ראשון – 0542-393-962

היי, בואו נעבוד ביחד!

השאירו פרטים ונחזור אליכם

היי, בואו נעבוד ביחד!

השאירו פרטים ונחזור אליכם...